Fotorelacja: Szkoła Podstawowa nr 50 we Wrocławiu

Opis

Dzieci nie trzeba namawiać,aby wzięły kredki w dłonie i pokolorowały obrazek.Tak było w przypadku plakatu MegaMisji.
Okrzyki radości-tak właśnie zareagowali.Pomimo tego,że większość chciała kolorować Kubę i Julkę,potrafili dojść do porozumienia i każdy wiedział za co jest odpowiedzialny.Przy pracy było dużo śmiechu,dobrego humoru i koloru.Byliśmy dumni z naszego plakatu.

Fotorelacja: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach

Opis

Wielka radość w naszej świetlicy. MegaMisja- DZIĘKUJEMY !

Fotorelacja: Zespół Szkół nr 48 im. Armii Krajowej

Opis

:)) Pierwsze kodowanie i programowanie już za nami !!! Ozoboty spisały się mega stycznie !!! Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach kodowania. Bardzo szybko zrozumiały o co chodzi i przeszły do rysowania kodów. Najpierw zaczęliśmy od prostego przykładu z pszczółką a potem .... coraz trudniejsze ..:))) najwięcej frajdy sprawiło dzieciom stworzenie własnej drogi do szkoły, którą później połaczyliśmy w jedną dłuuuuuuugą i wspólną trasę .Super zabawa polecam wszystkim !!!!

Fotorelacja: Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Pijarek

Opis

W dniach 9-13 października obchodziliśmy tydzień kodowania. Najpierw uczniowie w trakcie zajęć świetlicowych odszyfrowywali kod według, którego wychowawcy budowali wieżę z klocków. Potem przy stolikach ww grupach uczniowie uczyli się kodować budowle i nawzajem robili sobie zagadki. w kolejny dzień wspólnie uczniowie wybudowali dużą wieżę i zakodowali instrukcję do niej. Następnie z próba jej odkodowania zmierzyli się wolontariusze z klasy piątej. Poradzili sobie całkiem dobrze. Na koniec z tym samym zadaniem mierzyli się nasi najstarsi uczniowie z klas gimnazjalnym, im to sprawiło nie lada problem i nie ustrzegli się od błędu.
Kodowanie sprawiło wszystkim bardzo wiele radości. przez cały czas tygodnia kodowania towarzyszymy Scotiemu w jego przygodach programując w grze "Scotie go".

Fotorelacja: Szkoła Podstawowa nr 7 w Kłodzku

Opis

Ten rok to pełne kodowe szaleństwo w naszej szkole. Kodowali pierwszaki, starszaki i gimnazjaliści. Było kodowanie na dywanie - mucha nie siada, algorytmy mycia zębów, kolorowe obrazy, zakodowany taniec. Później na warsztat poszły ozoboty, które podziwiały jesień w Kłodzku.

Pokaż więcej fotorelacji